Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991

Odpowiedzialny biznes

Enea Operator promowała zawód elektromontera podczas półkolonii w Białych Błotach

Pracownicy naszej spółki z RD Bydgoszcz zaangażowali się w projekt „Małe Miasto Białe Błota”. Projekt pod patronatem Ministerstwa Finansów skierowany był do dzieci uczestniczących w półkoloniach prowadzonych przez Fundację „Teraz Wy”. Dotyczył szeroko pojętej edukacji finansowej oraz promocji kilkunastu zawodów.

Podopieczni Fundacji „Teraz Wy” podczas funkcjonowania „Małego Miasta” poznawali podstawowe zasady korzystania z pieniędzy i gospodarowania nimi na różnych poziomach, zarówno domowym, jak i publicznym. W ramach półkolonii odwiedzili m.in. siedzibę Skarbnika Gminy Białe Błota. Zapoznawali się także z różnymi zawodami. Na stanowisku Enei Operator nasi pracownicy odkrywali przed dziećmi tajniki pracy elektromontera.   

 

- Dzieci były zachwycone naszym stanowiskiem. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat pracy elektromontera, mogły zobaczyć i spróbować swych sił w niektórych wybranych działaniach np. podpinaniu kabla w złączu lub na linii napowietrznej. Mogły też wymieniać bezpieczniki w rozłączniku bezpiecznikowym listwowym typu ARS – relacjonuje Łukasz Kupski, kierownik Działu Majątku Sieciowego RD Bydgoszcz.

 

Półkoloniści z zaciekawieniem oglądali wóz pogotowia energetycznego zadając mnóstwo pytań na temat sprzętu, który znajduje się na jego wyposażeniu.

 

- Od dzieci i od samych organizatorów otrzymujemy informacje, że nasze stanowisko było najlepszym w całym wydarzeniu – dodaje Łukasz Kupski.

 

W „Małym Mieście Białe Błota” uczestniczyło 108 dzieci, które miały okazję poznać z bliska aż 18 różnych zawodów.

 

Podziękowania za współpracę w organizacji przedsięwzięcia otrzymali Marek Marszałek, dyrektor RD Bydgoszcz oraz nasza spółka. 

pokaż więcej
Podziel się na:
zobacz także

Wolontariusze uczą dzieci bezpieczeństwa

Z Krzysiem elektrykiem u dzieci w „Zwierzolandzie”

Pracownicy Enei Operator zebrali karmę dla bezdomnych zwierząt

Wolontariusze Enei Operator edukują najmłodszych