Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991

Odpowiedzialny biznes

Z Krzysiem elektrykiem u dzieci w „Zwierzolandzie”

Wolontariusze Enei Operator, Magdalena i Michał Chałupka, odwiedzili w styczniu kolejne poznańskie przedszkole „Zwierzoland” w ramach akcji edukacyjnej „Nie taki prąd straszny”. Tym razem dzieci dostały zadanie specjalne – nauczyć rodziców oszczędzania!

Nasi Koledzy Magda i Michał Chałupka wyruszyli na pierwsze wspólne działania wolontariackie - spotkanie z podopiecznymi przedszkola „Zwierzoland” na Szczepankowie.

- Odwiedziliśmy grupę dzieci w wieku 3-4 lat i nieco starsze. Ich uwagę przykuły filmiki z Krzysiem elektrykiem. Dzięki nim doskonale odnalazły się potem w dyskusji o prądzie prześcigając się w odpowiadaniu na nasze pytania – relacjonuje Magda Chałupka.

Dzieci zainteresowały także materiały wspierające działania edukacyjne – rękawice ochronne, kask z przyłbicą, odblaskowe ubranie i kawałek kabla, dzięki któremu dowiedziały się, w jaki sposób energia elektryczna z elektrowni trafia do ich domów. Jak się okazało dzieci doskonale orientują się, co to są konwencjonalne paliwa, a co należy do odnawialnych źródeł energii. Po prelekcji i zabawach utrwalających wiedzę wiedziały, jak należy zachowywać się w pobliżu urządzeń energetycznych oraz  w jakich sytuacjach dzwonić pod numer alarmowy 112.

Jak zwykle podczas spotkań z najmłodszymi nie zabrakło ciekawych i zabawnych historii.

- Dzieci precyzyjnie wskazywały błędy, jakie popełniają ich rodzice w oszczędzaniu energii. A to tata nie wyciąga ładowarki z gniazdka albo nie wyłącza światła, a mama nie używa pokrywki przy gotowaniu ziemniaków! Dowiedzieliśmy się też, że nie we wszystkich domach prowadzi się selektywną zbiórkę odpadów. Powierzyliśmy więc dzieciom specjalną misję do wykonania – wyedukować rodziców! To zadanie bardzo się im spodobało i mam nadzieję, że odnoszą sukcesy – z uśmiechem opowiada Magda Chałupka.

Przedszkolaki w nagrodę za zaangażowanie w spotkaniu pt. „Nie taki prąd straszny” otrzymały od naszych wolontariuszy piórniki, kolorowe kredki, kolorowankę edukacyjną i odblaskowe opaski.

Podziel się na:
zobacz także

Wolontariusze uczą dzieci bezpieczeństwa

Pracownicy Enei Operator zebrali karmę dla bezdomnych zwierząt

Wolontariusze Enei Operator edukują najmłodszych

Enea Operator uroczyście zakończyła tegoroczną edycję projektu: „Akademia Bezpiecznego Dziecka”