Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
.tabs-body img { max-height: 200px; } .m-n1 { margin: -0.4rem; } .image-tab-img { height: 200px; width: 100%; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-position: center; } .article-datebox-month, .article-datebox-year { font-weight: 300; color: #003087; } /*.article-box {*/ /* height: 290px;*/ /* background-color: #F9FAFC;*/ /*}*/ .articlebox-titles { overflow: hidden; } .date-box { color: #003087; } .article-card:hover .date-box { color: #003087; }

Odpowiedzialny biznes

Szczecińscy studenci wraz z Eneą Operator wymieniali elektrośmieci na kwiaty

Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego już po raz kolejny zorganizowali akcję ekologiczną „Kwiat za grat”. Enea Operator jako sponsor ufundowała setki roślin, które trafiły do mieszkańców Szczecina. Aby otrzymać sadzonki wystarczyło przynieść stare telefony, ładowarki czy niedziałający sprzęt elektroniczny lub AGD.

Tegoroczna edycja została przeprowadzona w ramach obchodów Dnia Ochrony Środowiska, który przypada 5 czerwca. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2008 roku i organizowane jest przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych. W tym roku po raz trzeci partnerem wydarzenia została Enea Operator fundująca sadzonki kwiatów.

 

– Inicjatywa „Kwiat za grat” wpisała się już na stałe w nasz kalendarz. Do tej pory akcja odbywała się raz w roku. Obserwując jednak dużą aktywność podczas wydarzenia, chcemy wspólne ze studentami powtórzyć ją również jesienią. Jest to świetna inicjatywa, która mobilizuje wielu mieszkańców Szczecina i okolic, do tego, by w trosce o środowisko odpowiednio utylizowali elektrośmieci. – powiedział Michał Cebula, wiceprezes Enei Operator ds. pracowniczych

 

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem. Przy stanowisku pojawiło się wiele rodzin z dziećmi, seniorów i młodzieży. Odwiedzający przynosili stare telefony, lokówki, odkurzacze i monitory, w zamian za które otrzymali sadzonki roślin ogrodowych i balkonowych. Inicjatywa ta dała  również przestrzeń do wymiany wiedzy oraz rozmów o ochronie środowiska i edukacji proekologicznej.

 

Jak co roku, rośliny są jedynie symbolicznym podziękowaniem za przyniesienie elektrośmieci. Niezależnie od ilości “gratów” każda rodzina otrzymuje jedną lub dwie sadzonki. Postanowiliśmy wyróżnić wyjątkowo przykładnych szczecinian przynoszących dużo odpadów i nagrodzić ich nieco droższymi odmianami. informuje Anna Rożuk ze Stowarzyszenia Inspiracje Młodych – Rośliny można było  otrzymać również za korzystanie z EKOkiosku. Wystarczyło 5 puszek lub butelek PET. – dodaje. 

 

EKOkiosk (recyklomat) to nowoczesne urządzenie do zbierania, kompaktowania i segregacji jednorazowych opakowań po napojach. Umożliwia ono magazynowanie w odrębnych pojemnikach trzech rodzajów surowca: butelek PET, nakrętek i puszek ALU. Mieszkańcy Szczecina mogli przetestować to urządzenie po raz pierwszy, choć nie ostatni. Już niedługo pojawi się więcej recyklomatów na ulicach stolicy województwa zachodniopomorskiego.

pokaż więcej
5
Podziel się na:
zobacz także
Dbamy o Twoje bezpieczeństwo - Ty też o nie zadbaj
„Przyłącz się do czytania” – Enea Operator otworzyła pierwszy kącik czytelniczy
Kolorowy banner z ekologicznym przekazem ozdobił GPZ w Wałczu.
Enea Operator – działamy dla natury z #ENERGIAnaturalnie
.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }