Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności
Infolinia 61 850 40 00
Pogotowie energetyczne 991
ul.pdf-ul { list-style: none; } li.pdf-li { padding-left: 1.3em; }

Teczka prasowa

Przedstawiciele Enei Operator wzięli udział w debacie „Współpraca – Energia – Przyszłość”

Eksperci Enei Operator wsparli merytorycznie Konferencję „Współpraca – Energia – Przyszłość” zorganizowaną przez Eneę SA, a skierowaną do kadry nauczycielskiej i uczniów szkół elektrycznych.

Enea Operator od kilku lat współpracuje z dwunastoma szkołami zawodowymi na obszarze swojego działania, które kształcą uczniów w kierunkach energetycznych oraz elektrycznych. Podczas Konferencji „Współpraca – Energia – Przyszłość”, która odbyła się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, eksperci Enei Operator poprowadzili wykłady, warsztaty dla uczniów, uczestniczyli w panelach dyskusyjnych dotyczących wpływu rozwoju energetyki na program nauczania i kształcenia przyszłych kadr.  

 

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Lech Żak, wiceprezes zarządu Enei SA ds. strategii i rozwoju, który przywitał gości, kadrę nauczycielską i uczniów szkół z Połańca, Kozienic, Szczecina, Gorzowa, Nowej Soli, Złotowa, Gniezna i Poznania, którzy uczestniczą w procesie nowoczesnego kształcenia przyszłych kadr dla energetyki. Michał Cebula, wiceprezes Enei Operator przybliżył uczestnikom spotkania zakres i obszar działania Enei Operator, przedstawił założenia współpracy spółki ze szkołami branżowymi.

 

- Modelowym wzorcem jest współpraca z „Elektrykiem” w Nowej Soli, chciałbym byśmy taką współpracę rozwijali w kolejnych szkołach – podkreślił  – Nadrzędnym celem jest dla nas nie sam patronat nad tymi placówkami, ale skuteczna rywalizacja z innymi pracodawcami o dobrze wykształconych fachowców. Bo naszą siłą są nasi pracownicy – dodał Michał Cebula.

 

Enea Operator w kształceniu swoich kadr wykorzystuje nowoczesne technologie, jak wirtualna rzeczywistość (VR). Mówił o niej Przemysław Starzyński, a zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogli testować tę technologię na stanowisku spółki. Natomiast kwestie procesu kształcenia uczniów szkół zawodowych omawiano w panelu dyskusyjnym, w którym wiodący głos mieli Grzegorz Königsberg dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Nowej Soli oraz Katarzyna Jarzębińska, dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich Enei Operator. Przedstawili oni zebranym program „Innowacyjne kształcenie elektryków dostosowane do branży energetycznej”, którego Enea Operator jest partnerem strategicznym.

 

Konferencję zakończyła dyskusja ekspertów o wyzwaniach, przed jakimi stoi branża energetyczna w Polsce oraz o ich wpływie na program nauczania zawodowego.

 

Konferencję zakończył mini koncert Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Podziel się na:

zobacz także

.pimcore_block_buttons{ height: fit-content }