Szukaj

Dzień Bezpieczeństwa z Eneą Operator w Luboniu za nami!

 „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!” pod tym hasłem Enea Operator uczestniczyła w sobotnim Festynie Służb Mundurowych w podpoznańskim Luboniu. Mimo mało sprzyjającej pogody impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a na naszym stanowisku wyposażonym  w rowery-blendery wykręcono litry pysznego soku!

Niezliczone litry „wykręconego” soku z arbuza, dziesiątki osób przeszkolonych w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, mnóstwo kolorowo wymalowanych twarzy, prezentacja sprzętu Pogotowia Energetycznego w Luboniu i krótkie szkolenia o bezpieczeństwie w pobliżu infrastruktury energetycznej – tak możemy krótko podsumować udział spółki w Festynie Służb Mundurowych połączonym z 30-leciem Straży Miejskiej w Luboniu, który odbył się w miniona sobotę. 

Stanowiska Enei Operator, zlokalizowane w dwóch miejscach, odwiedziły dziesiątki osób. Przygotowane przez nas atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na stanowisku Pogotowia Energetycznego z Lubonia zainteresowani energetyką mogli przyjrzeć się z bliska i dotknąć np. kabla energetycznego SN, specjalistycznych urządzeń związanych z pracami pod napięciem, zapoznać się z pracą dźwigu.

Pracownicy Pogotowia Energetycznego w Luboniu służyli wiedzą i doświadczeniem tłumacząc osobom odwiedzającym ich „bazę” na festynie, jakie niebezpieczeństwa czyhają w pobliżu urządzeń energetycznych, z jakimi służbami należy kontaktować się w przypadku zaobserwowania niepokojących zdarzeń np. uszkodzonych kabli. Kto chciał mógł sprawdzić swoje umiejętności próbując łączyć poszczególne elementy urządzeń służących do konserwacji kabli, ale przy użyciu specjalnych rękawic elektroizolacyjncych. Dla wielu śmiałków zadanie okazało niewykonalne!

Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się główne stanowisko Enei Operator podzielone na trzy sektory, w których wykonywano fantastyczne makijaże twarzy, można było wziąć udział w szkoleniu z niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz „wydeptać” sok owocowy przy użyciu „blender-bike”.    

– Frekwencja podczas festynu w Luboniu, w którym Enea Operator brała udział propagując hasło „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!” jest dla nas dowodem, że społeczeństwo z dużą odpowiedzialnością podchodzi do spraw związanych z bezpieczeństwem. Jesteśmy zadowoleni, że daliśmy mieszkańcom Lubonia sporo wiedzy na ten temat, a najmłodszym także wiele radości – ocenił Michał Cebula, wiceprezes Enei Operatords. pracowniczych.

Atrakcji dla gości  festynu nie brakowało także na innych stanowiskach służb mundurowych. W punkcie Bractwa Kurkowego można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. 12 Wielkopolska Brygada Obrony Kraju Wojsk Terytorialnych prezentowała różne rodzaje sprzętu wojskowego służącego m.in. do obserwacji terenu. Straż Graniczna zaprezentowała robota do działań pirotechnicznych i rozpoznania IBIS. Na stanowisku miasta Lubonia na tych, którzy jeszcze się nie spisali w Narodowym Spisie Powszechnym czekał rachmistrz. Odbyły się także prezentacja zabytkowych samochodów wojskowych, wyścigi rowerków biegowych oraz hulajnóg, pokaz pracy psa ratowniczego, prezentacja taboru lubońskiego przewoźnika - firmy Translub, prezentacja wozu strażackiego , pokazowe testy sprawnościowe do wojska  I uatrakcyjniony kolorowymi flarami pokaz mody umundurowania wojsk niemal całego świata.  

Festyn  uatrakcyjniły artystyczne występy uczniów lubońskich szkół.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.