Szukaj

Rodzinny festyn w Szczecinie już za nami!

„Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj!” – pod takim hasłem odbył się w Szczecinie festyn rodzinny organizowany przez Eneę Operator. We współpracy ze strażą pożarną, policją i ratownikami medycznymi edukowaliśmy dzieci i dorosłych na temat bezpieczeństwa, o które należy zadbać zarówno w wakacje jak i po powrocie do szkoły.

Zwiedzanie wozu strażackiego, odciski palców pobierane przez policjantów czy możliwość ubioru wyposażenia energetyków, to tylko niektóre atrakcje, z których mogli skorzystać najmłodsi podczas festynu rodzinnego organizowanego przez Eneę Operator. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo. Straż pożarna, policja, ratownicy medyczni i pogotowie energetyczne – te jednostki codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. Podczas sobotniego spotkania odwiedzający mogli zadać im pytania i wysłuchać prelekcji na temat tego, jak ważna jest umiejętność szybkiego reagowania na zagrożenie życia czy zdrowia.

Najbardziej oblegani byli ratownicy medyczni, którzy przez cały czas prowadzili pokazy pierwszej pomocy. Z prelekcji i ćwiczeń korzystali zarówno dorośli, którzy szukali wiedzy na temat tego jak ratować swoje pociechy, jak i dzieci, które chętnie uczyły się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nauka przez zabawę i praktykę zostanie w pamięci maluchów na długo. Dlatego razem z partnerami wydarzenia Enea Operator przygotowała ciekawy program, który dostarczył najmłodszym jednocześnie dużo radości i ważnych informacji.

–  Nasz festyn odwiedziło wiele rodzin, które nie tylko chciały ciekawie spędzić czas wolny, ale przede wszystkim uzupełnić swoją wiedzę. Pytania były przeróżne. Na tym nam właśnie zależało najbardziej,  żeby każdy mógł  czerpać wiedze u źródła. Służby mundurowe, ratownicy i nasi pracownicy chętnie opowiadali o swojej pracy oraz przekazywali szczegółowe informacje ta temat tego,  jak zachowywać się w razie niebezpieczeństwa. Najmłodsi cieszyli się również z możliwości obejrzeniawozów i porozmawiania na żywo z policjantami czy strażakami. Na pewno nie było to ostatnie spotkanie o tej tematyce, które zorganizowaliśmy – informuje Monika Błaszyk, rzecznik prasowy szczecińskiego Oddziału Dystrybucji Enei Operator.

Festyn w Parku Kasprowicza oprócz wiedzy,  dostarczył uczestnikom również dużo pozytywnej energii. W programie nie zabrakło malowania twarzy, fotościanek oraz wielu konkursów i zabaw dla najmłodszych. Szczecinianie chętnie korzystali również z nietypowej atrakcji jaką był blender bike, za pomocą którego chętnie wykręcali pyszne koktajle owocowe.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.