Szukaj

Kolorowy banner z ekologicznym przekazem ozdobił GPZ w Wałczu.

Od wielu lat Enea Operator angażuje się w projekty ekologiczne, których celem jest ochrona miejsc lęgowych rybołowów. Spółka we współpracy z Lasami Państwowymi instaluje na słupach wysokiego napięcia platformy pod gniazda dla tego zagrożonego wyginięciem gatunku. Obok działań mających na celu ochronę rybołowów, spółka podejmuje także inicjatywy edukacyjne. Jedną z nich jest montaż kolorowych bannerów, kierujących świadomość społeczną w stronę pięknego drapieżnika, któremu w Polsce grozi całkowite wyginięcie.

Kolorowy banner, który można oglądać między innymi w Poznaniu przy ul. Bukowskiej i przy ul. Lutyckiej jest dziełem wrocławskiego architekta i grafika -  Dawida Celeka. Artysta był finalistą konkursu na projekt muralu, który z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych został odsłonięty we wrześniu ubiegłego roku w Pile. Enea Operatorbyła partnerem tego konkursu. Od piątku 16 kwietnia grafika z mocnym, proekologicznym przekazem zdobi także GPZ w Wałczu. Obok niewątpliwych walorów wizualnych, projekt spełnia także funkcję edukacyjną, promuje działania ekologiczne i zwraca uwagę na piękno rybołowa, którego populacja na polskich ziemiach niestety rokrocznie spada.

Wszystkie działania proekologiczne, które Enea Operator z sukcesem prowadzi na swoim terenie od wielu lat, nie byłyby możliwe bez pracy i ogromnego zaangażowania pracowników służb energetycznych, zatrudnionych w spółce. Bannery z ciekawą grafiką przedstawiającą rybołowa i mężczyznę w kasku z logo Enei Operator jest swoistym podziękowaniem dla energetyków  za wysiłek, jaki wspólnie z Lasami Państwowymi, ornitologami i organizacjami ekologicznymi wkładają w ochronę najbardziej zagrożonych gatunków ptaków. 

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.