Szukaj

Enea Operator inwestuje w kamery do inspekcji urządzeń energetycznych będących pod napięciem.

Zakupione w ramach postępowania przetargowego kamery będą służyć do odczytu danych z tabliczek znamionowych transformatorów średniego napięcia na niskie (Sn/nn), które często  zamontowane są w trudno dostępnych miejscach. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu pozwoli na oglądanie „na żywo” lub rejestrowanie obrazów i filmów z  niewidocznej części urządzeń będących pod napięciem.

Kamera zamontowana na drążku wykonuje zdjęcia i wideo wysokiej rozdzielczości (4K: 3840x2160 maks. 60 kl/s), posiada też kilka trybów nagrywania. Jest zdalnie sterowana za pomocą aplikacji dostępnych dla systemów iOS oraz Android. Obudowa jest przystosowana do pełnej obsługi funkcji kamery, a jednocześnie zachowuje właściwości elektroizolacyjne do 36 kV AC.

 
Zakup kamer jest kolejnym działaniem spółki na rzecz propagowania technologii PPN, które są prowadzone w firmie od ponad dekady. Zastosowanie rozwiązania to szereg korzyści zarówno dla Klientów, którzy w trakcie prac mają zapewnioną nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej o najwyższych parametrach, ale także przekłada się na bezpieczeństwo i wyższy komfort pracy pracowników spółki oraz poprawę wskaźników niezawodności.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.