Szukaj

Enea Operator została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Enea Operator we współpracy z innymi spółkami Grupy aktywnie działa na rzecz rozwoju elektromobilności. Rynek pojazdów elektrycznych i zelektryfikowanych rozwija się dynamicznie i ma znaczący udział w światowym rozwoju gospodarczym. Przyjęta w Polsce ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych nakłada na operatorów systemu dystrybucyjnego obowiązek stworzenia odpowiedniej infrastruktury. W celu jak najlepszego wdrożenia zasad działania sektora elektromobilnego, Zarząd spółki podjął decyzję o przystąpieniu do Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Członkostwo w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych (PSPA) daje spółce dostęp do pełnego monitoringu rynku e-mobility na świecie. Pozwala także na pozyskanie wiedzy o aktualnych i przyszłych programach finansowania zarówno krajowych jak i europejskich. Ponadto od tej pory spółka może korzystać z szerokiego wachlarza opracowań zespołów eksperckich, praktyków i konsultantów legitymizujących się szerokim doświadczeniem sektorowym.

- Udział w pracach PSPA pozwala spółce inicjować wspólne projekty naukowo – badawcze mające na celu rozwój elektromobilności w Polsce. PSPA może także tworzyć na zlecenie spółki indywidualne ekspertyzy, opinię i analizy dostępnych danych i statystyk (badania
i research), kluczowych dla planowania i prognozowania biznesowego sektora elektromobilności – powiedział Marcin Kopiczko, Kierownik Biura Elektromobilności
i Transportu

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, zajmującą się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych. Stowarzyszenie stanowi platformę współpracy dla przemysłu, administracji centralnej i samorządów, uczelni wyższych i ośrodków naukowych, instytucji oraz organizacji społecznych. PSPA jest częścią The European Association for Electromobility. 

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.