Szukaj

Enea Operator wyróżniona Diamentem Top Industry 2019 za innowację roku

Projekt badawczo-rozwojowy Enei Operator - dotyczący wykorzystania technologii wirtualnej rzeczywistości do szkolenia pracowników służb technicznych - otrzymał Diament Top Industry. Inicjatywa została wyróżniona w kategorii „Innowacja Roku”, a nagrodę wręczono podczas Gali Top Industry Summit.

­– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to wyróżnienie. Cieszy mnie, że nasze ambitne podejście do wdrażania innowacyjnych projektów zostało dostrzeżone. Enea Operator już dziś jest liderem branży we wdrażaniu innowacji. W poprzednim roku zainwestowaliśmy w projekty innowacyjne ponad 189 mln zł, co stanowi prawie 45% nakładów w całym sektorze dystrybucji w naszym kraju – powiedział podczas gali Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Nagroda w kategorii „Innowacja Roku” trafiła do Enei Operator za projekt badawczo-rozwojowy wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości do szkolenia pracowników służb technicznych. Pracownicy spółki, po założeniu gogli wirtualnych i specjalnych kontrolerów, będą mogli poruszać się wewnątrz trójwymiarowego modelu cyfrowego, odzwierciedlającego na przykład Główny Punkt Zasilający (GPZ), bądź stację transformatorową. Jest to nowatorskie wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w elektroenergetyce, jedno z pierwszych w Europie wdrażanych na tak szeroką skalę.

Projekt VR-owy to nie jedyna innowacyjna inicjatywa wdrażana w Enei Operator. Pracujemy nad magazynami energii, wykorzystujemy specjalne algorytmy do ograniczania strat w sieci dystrybucyjnej, instalujemy nowoczesne analizatory do pomiaru parametrów energii elektrycznej, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej planować nasze inwestycje w sieć. Montujemy również automatykę w głębi sieci, aby móc nią zarządzać zdalnie, lepiej i efektywniej, , tworząc tzw. inteligentne sieci elektroenergetyczne – wylicza Wojciech Drożdż, wiceprezes Enei Operator ds. innowacji i logistyki.

– Przyznana nagroda jest potwierdzeniem, że obrany kierunek w zakresie wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w branży energetycznej jest właściwy i budzi wśród ekspertów duże zainteresowanie. Jesteśmy gotowi na wdrażanie nowych dynamicznie rozwijających się technologii, które mogą jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo naszych pracowników – powiedział Przemysław Starzyński, kierownik Biura Inicjatyw Innowacyjnych w Enei Operator.

Organizatorem wydarzenia był Executive Club, który jest organizacją biznesową zrzeszającą przedstawicieli reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.