Szukaj

Rusza czwarta edycja konkursu energetycznego dla samorządów

W połowie roku poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu "Samorząd przyjazny energii", organizowanego po raz czwarty przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Na laureatów czekają granty inwestycyjne o wartości 15 tys. zł każdy. Zgłoszenia można składać
do końca kwietnia.

Konkurs jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2017 roku zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, przeciwdziałaniem powstawaniu smogu, wymianą ogrzewania na elektryczne, czy rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Docenione zostaną również działania wspierające energetyków w sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikających z trudnych warunków atmosferycznych.

Zgłoszenia będą przyjmowane przez organizatora od 1 lutego do 30 kwietnia. Zwycięskie gminy - po jednej z terenu działania Enei Operator, Energi - Operator, PGE Dystrybucja, innogy Stoen Operator, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych - otrzymają tytuł "Samorządu przyjaznego energii" oraz nagrodę finansową na inwestycje.

- To czwarta edycja naszego konkursu. Wyróżniliśmy dotąd 17 gmin. W ubiegłym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyły: Bełchatów, Kurzętnik, Lubiszyn, Paczków i Stoczek Łukowski oraz dodatkowo Zbuczyn. Nagrody wręczaliśmy 24 października w Ministerstwie Energii z udziałem najważniejszych osób w polskiej energetyce, w tym m.in. Ministra Energii i Prezesa URE. Również tegoroczna edycja zapowiada się ciekawie. Zachęcam do udziału, gdyż chcemy wspierać i wyróżniać przykłady dobrej współpracy samorządów i firm energetycznych - mówi Wojciech Tabiś, dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, organizatora konkursu.

Regulamin, informacje o konkursie, a następnie jego wyniki znajdziemy na stronach internetowych organizatora: www.ptpiree.pl, www.konkurs.ptpiree.pl. Po podjęciu decyzji przez kapitułę, laureaci konkursu zostaną powiadomieni o rozstrzygnięciach oraz o dacie i miejscu wręczenia nagród. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu podczas wydarzenia branżowego. Dodatkowo informacje o konkursie zostaną umieszczone na stronach internetowych współorganizatorów: www.operator.enea.pl, www.energa-operator.pl, www.pgedystrybucja.pl, www.innogystoenoperator.pl, www.tauron-dystrybucja.pl, www.pse.pl.

 

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.