Szukaj

Enea Operator otrzyma dofinansowanie na budowę inteligentnych sieci energetycznych w Wielkopolsce i Lubuskiem

Enea Operator podpisała kolejne dwie umowy o dofinansowanie z Ministerstwem Energiina kwotę inwestycji 29,7 mln zł i wysokością dofinansowania 21,2 mln zł. Podpisane umowy zakładają modernizację i automatyzację linii i stacji poprzez zastosowanie zdalnego sterowania i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej w sieci średniego napięcia. Dzięki pozyskanym funduszom spółka zmodernizuje swoją infrastrukturę na południu województwa wielkopolskiego i w województwie lubuskim. 

- Dzięki podpisanym umowom, możliwe do zrealizowania będą bardzo ważne inwestycje na terenie zachodniej Polski. Pozyskane dofinansowanie Enea Operator przeznaczy na modernizację oraz przebudowę 63 km linii a także na modernizację stacji średniego i niskiego napięcia. Sieć zostanie wyposażona w rozwiązania , które pozwolą na uruchomienie automatyki dla kilkunastu ciągów liniowych. Są to rozwiązania, które pozwolą w czasie awarii na bardzo szybkie ograniczenie liczby Odbiorców pozbawionych dostaw energii elektrycznej do absolutnego minimum, pozostawiając bez zasilania tylko i wyłącznie Odbiorców bezpośrednio przyłączonych do uszkodzonych odcinków sieci. – powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Obecnie Enea Operator podpisała już 14 umów na dofinansowanie unijne. Obejmują one inwestycje o łącznej wartości ponad 244  mln zł i dofinansowaniu na poziomie 152  mln zł.

źródło: Ministerstwo Energii

      źródło: Ministerstwo Energii

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.